Facebook
wtorek, 23 stycznia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja
 • ​​​​​​​Od ozdobnych krzewów po wino

  Powiat gryfiński coraz bardziej winem stoi. Po założeniu winiarskiego biznesu przez rodzinę Turnau w Baniewicach, z produkcją szlachetnego trunku planuje ruszyć Mirosław Grabowski z Binowa.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Seniorzy świętowali swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie.

  relacja

Zootechnik Kołbacz rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2016/2017. Zespół występujący w regionalnej klasie okręgowej wyjechał m.in. na obóz kondycyjny do Niechorza. Drużynę odwiedziła wójt Marzena Grzywińska.

 

 

Ciężko przepracowany okres ma pozwolić ostatniej drużynie w tabeli włączyć się w walkę o zachowanie ligowego bytu. Zgrupowanie nad morzem trwało do 15 do 18 lutego. Do dyspozycji zawodników był kompleks boisk, hala sportowa i siłownia. Treningi, które teraz przeniosły się obiekty klubowe w Kołbaczu poprowadził nowy trener Grzegorz Jakubowski.

- Wierzę, że runda wiosenna będzie w wykonaniu naszych piłkarzy zupełnie inna i zespół utrzyma się w regionalnej klasie okręgowej. Przyznana kilka dni temu dotacji ma pomóc w osiągnięciu tego celu – mówiła wójt Marzena Grzywińska.

Zootechnik Kołbacz ligowe rozgrywki rozpocznie 18 marca 2017 roku wyjazdowym pojedynkiem z Tanovią Tanowo.