W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy, wszystkie pojazdy ratowniczo-gaśnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej zostały wyposażone w defibrylatory AED. To istotne wzmocnienie lokalnego systemu ratownictwa, realnie zwiększające szanse na uratowanie życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Defibrylator AED to urządzenie, analizujące rytm serca poszkodowanego i w razie potrzeby umożliwiające wykonanie defibrylacji - impulsu elektrycznego, przywracającego prawidłową pracę serca. Sprzęt został zaprojektowany w sposób, aby mógł być używany szybko i intuicyjnie w sytuacjach zagrożenia życia.
Zakup i doposażenie jednostek było możliwe dzięki wsparciu z rządowego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Dzięki pozyskanym środkom możliwe było znaczące podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców oraz gotowości operacyjnej druhów z OSP.



















.gif)
