Facebook
niedziela, 14 czerwca 2026 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
  • Jednogłośne absolutorium dla wójta

    Podczas sesji Rady Gminy Stare Czarnowo 12 czerwca br., radni jednogłośnie udzielili wójtowi Bartoszowi Biegusowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok. Wcześniej przedstawiono raport o stanie gminy, podsumowujący najważniejsze działania i inwestycje zrealizowane w 2025 roku.

    relacja
  • Świetlica w Kołowie zyska drugie życie

    W Kołowie szykuje się ważna inwestycja dla lokalnej społeczności. Gmina Stare Czarnowo otrzymała dofinansowanie na przebudowę świetlicy przy ulicy Szkolnej. Budynek od pewnego czasu nie może być użytkowany ze względu na zły stan techniczny, jednak wkrótce ma to się zmienić.

    relacja
  • Miliony na drogę

    Mieszkańcy Dobropola Gryfińskiego jeszcze w tym roku pojadą do Starego Czarnowa wyremontowanym odcinkiem drogi powiatowej. Oznacza to koniec z uciążliwym omijaniem dziur i nierównościami.  

    relacja
  • Nowy bohater w OSP

    Mieszkańcy Żelisławca mogą być dumni - do ich jednostki trafił pojazd ratowniczo-gaśniczy Mercedes Atego 1326 z napędem 4x4.

    relacja
  • Bunkry, plaża i eksperymenty elektryczne

    Ponad 130 seniorów z gminy Stare Czarnowo wzięło udział w wyjeździe studyjnym, zorganizowanym w ramach projektu "Droga do Nowych Perspektyw", współfinansowanego z Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

    relacja

Stabilne finanse, skuteczne inwestycje i konsekwentny rozwój. Gmina Stare Czarnowo znalazła się w gronie najlepiej ocenianych gmin wiejskich w Polsce. W najnowszym rankingu kondycji finansowej samorządów zajęła 10 miejsce w województwie zachodniopomorskim i 297 miejsce wśród 1459 gmin wiejskich w kraju.

Wynik pokazuje, że działania podejmowane przez samorząd przynoszą realne efekty, a w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem, gmina zanotowała awans aż o 60 pozycji.

Na wysoką lokatę, wpływ miały głównie: równowaga finansowa, wypracowanie nadwyżki operacyjnej, skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz realizacja licznych inwestycji na terenie gminy. W rankingu przed Starym Czarnowem znalazły się większe i znacznie bogatsze samorządy, dlatego osiągnięty wynik jest tym bardziej powodem do dumy.

- To sukces całej społeczności gminnej i efekt codziennej pracy wielu osób zaangażowanych w rozwój gminy. Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego dziękuję pracownikom urzędu, jednostek organizacyjnych, radnym oraz sołtysom za zaangażowanie i wspólną pracę na rzecz mieszkańców - podkreślił wójt Bartosz Biegus.

Ranking opracowany jest na podstawie danych finansowych przekazywanych przez samorządy do Regionalnych Izb Obrachunkowych. Autorami analizy są eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Fundacji Instytut Studiów Wschodnich.

 

  • Święto Plonów 2026
  • BIP
  • Gminny Program Rewitalizacji Gminy Stare Czarnowo na lata 2026-2036
  • Plan zagospodarowania przestrzennego Dobropole
  • Plan zagospodarowania przestrzennego Kołowa
  • Plan ogólny gminy Stare Czarnowo
  • Plan zagospodarowania przestrzennego Binowa
  • obywatel.gov.pl
  • LGD WIR
  • ZGDO
  • mapa gminy
  • plany miejscowe
  • obszary chronione
  • Stacja meteorologiczna w Kartnie
  • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
  • Czyste Powietrze
  • Nieodpłatna pomoc prawna
  • Cmentarz w Starym Czarnowie
  • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia