Facebook
piątek, 22 października 2021 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Szczepienia przeciw Covid-19

  Wójt Marzena Grzywińska zaprasza mieszkańców gminy, którzy ukończyli 12. rok życia, na bezpłatne szczepienia przeciw Covid-19. Mobilny punkt szczepień znajduje się w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nieruchomość na sprzedaż w Kartnie

  Wójt Gminy Stare Czarnowo ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej, numer działki 128/10, o pow. 0,1378 ha, położonej w obrębie geodezyjnym Kartno.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla kolejnych małżeństw

  Pięć kolejnych małżeńskich jubileuszy w Starym Czarnowie. Pary z wyjątkowym, bo 50-letnim stażem odebrały Medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Gmina przystępuje do inwestycji za milionowy grant

  Gmina pozyskała ponad milion złotych na rozwój gminnej infrastruktury. Za pozyskane środki uda się w tym roku rozpocząć budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków w części ulicy Warcisława w

  relacja
 • Droga do plaży w Binowie zmodernizowana

  Wspólna inwestycja Gminy Stare Czarnowo i Powiatu Gryfińskiego stała się faktem. Zmodernizowano została droga dojazdowa do plaży nad jeziorem w Binowie. Wartość inwestycji wyniosła prawie 310 tys. zł.

  relacja

W dniu 19 czerwca 2015 r. odwiedzili naszą gminę Tomasz Sobieraj, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Ewa Dudar, Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Na spotkaniu naszą gminę reprezentowali Wójt Marzena Grzywińska oraz Zastępca Wójta Marcin Krawczyk.

 

Inicjujące spotkanie zakończyło się sukcesem. Otrzymaliśmy informację, że Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przyznał Gminie Stare Czarnowo dotację na prace konserwatorskie przy Baszcie Więziennej w Kołbaczu w kwocie 20 tys. zł. Inwestycja ta będzie sfinansowana z dotacji celowej budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Obiekt ten jest wpisany na listę pomników historii.

Kolejną częścią spotkania była wizytacja naszej gminy. Pan Wicemarszałek sprawdzał m.in. stan naszych dróg, ze szczególnym uwzględnieniem remontu drogi przy ulicy Gryfińskiej w Starym Czarnowie. Istotnym elementem bezpieczeństwa na drogach jest również wykoszone pobocze. Stan drzewostanu został oceniony jako dobry i niezagrażający bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Został oceniony jeszcze stan melioracji wodnej na terenie gminy, jako zadowalający, ale wymagający w niektórych miejscach odpowiednich czynności konserwatorskich, które gmina sukcesywnie realizuje dążąc do poprawy stanu rowów, cieków i innych urządzeń.

Włodarzy województwa oraz gminy interesował również temat Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Stare Czarnowo wraz z Prognozą Oddziaływania na Środowisko. Od 3 do 23 czerwca trwały w naszej gminie konsultacje społeczne dla tego projektu, który teraz czeka na zatwierdzenie przez Radę Gminy Stare Czarnowo.

 

 • Koronawirus
 • RPO - Wymiana pieców
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • RFIL
 • Fundusz Dróg Samorządowych
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia