Facebook
niedziela, 07 marca 2021 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Trwają szczepienia przeciw Covid-19

  Wójt Marzena Grzywińska zaprasza mieszkańców gminy, którzy ukończyli 80. i 70. rok życia, na bezpłatnie szczepienia przeciw Covid-19. Mobilny punkt szczepień znajduje się w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Ponad milionowy grant dla gminy na inwestycje

  Będzie jeszcze więcej gminnych inwestycji. Władzom Starego Czarnowa udało się pozyskać ponad milion złotych na rozwój gminnej infrastruktury z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

  relacja
 • Projekt z myślą o aktywnych seniorach

  Od lipca trwała kolejna edycja zajęć dla osób 60+. Na początek seniorzy zwiedzili wschodnią część województwa zachodniopomorskiego, w trakcie którego m.in. wzięli udział w warsztatach w gospodarstwie ”7

  relacja
 • Droga do plaży w Binowie w przebudowie

  Wspólna inwestycja Gminy Stare Czarnowo i Powiatu Gryfińskiego stała się faktem. Modernizowana jest droga dojazdowa do plaży nad jeziorem w Binowie. Wartość inwestycji wyniesie prawie 310 tys. zł.

  relacja
 • Była droga, jest chodnik

  W Kołowie w miejsce drogi wewnętrznej powstał chodnik. Przebudowa i zmiana przeznaczenia tego odcinka gminnego terenu zakończyła się w listopadzie 2020 r. Koszt prac to ponad 70 tys. zł.

  relacja

W dniu 19 czerwca 2015 r. odwiedzili naszą gminę Tomasz Sobieraj, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Ewa Dudar, Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Na spotkaniu naszą gminę reprezentowali Wójt Marzena Grzywińska oraz Zastępca Wójta Marcin Krawczyk.

 

Inicjujące spotkanie zakończyło się sukcesem. Otrzymaliśmy informację, że Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przyznał Gminie Stare Czarnowo dotację na prace konserwatorskie przy Baszcie Więziennej w Kołbaczu w kwocie 20 tys. zł. Inwestycja ta będzie sfinansowana z dotacji celowej budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Obiekt ten jest wpisany na listę pomników historii.

Kolejną częścią spotkania była wizytacja naszej gminy. Pan Wicemarszałek sprawdzał m.in. stan naszych dróg, ze szczególnym uwzględnieniem remontu drogi przy ulicy Gryfińskiej w Starym Czarnowie. Istotnym elementem bezpieczeństwa na drogach jest również wykoszone pobocze. Stan drzewostanu został oceniony jako dobry i niezagrażający bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Został oceniony jeszcze stan melioracji wodnej na terenie gminy, jako zadowalający, ale wymagający w niektórych miejscach odpowiednich czynności konserwatorskich, które gmina sukcesywnie realizuje dążąc do poprawy stanu rowów, cieków i innych urządzeń.

Włodarzy województwa oraz gminy interesował również temat Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Stare Czarnowo wraz z Prognozą Oddziaływania na Środowisko. Od 3 do 23 czerwca trwały w naszej gminie konsultacje społeczne dla tego projektu, który teraz czeka na zatwierdzenie przez Radę Gminy Stare Czarnowo.

 

 • Koronawirus
 • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • RFIL
 • Fundusz Dróg Samorządowych
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia