Facebook
sobota, 17 stycznia 2026 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
  • Bunkry, plaża i eksperymenty elektryczne

    Ponad 130 seniorów z gminy Stare Czarnowo wzięło udział w wyjeździe studyjnym, zorganizowanym w ramach projektu "Droga do Nowych Perspektyw", współfinansowanego z Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

    relacja
  • Sztandary dla gminnych OSP

    Uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka w Kołbaczu za nami. Podczas wydarzenia wręczono sztandary dla OSP Kołbacz, OSP Stare Czarnowo, OSP Żelewo oraz OSP Żelisławiec, ufundowane przez Wójta i Radę Gminy Stare Czarnowo.

    relacja
  • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

    Zakończyła się przebudowa czterech dróg gminnych w miejscowościach Dębina i Glinna. Na realizację zadania udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości ponad 3,1 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

    relacja
  • Ścieki po nowemu w Dębinie i w Kołbaczu

    Grupowy system kanalizacyjny, funkcjonujący w oparciu o zbiorczą oczyszczalnię ścieków w miejscowości Kołbacz, powstanie dzięki pozyskanemu dofinansowaniu o wartości 7 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych.

    relacja

8 września br. warsztaty dot. Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa” przeprowadzono w Urzędzie Gminy Stare Czarnowo. Warsztaty w Starym Czarnowie swoją obecnością zaszczycił Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

 

Projekt rozpoczął się w drugiej połowie 2015 r. Bezpośrednio zaangażowanych w projekt jest 10 partnerów, w tym gmina Stare Czarnowo oraz Nadleśnictwa: Gryfino, Chojna, Mieszkowice, Dębno, Dobrzany, Łobez, Czaplinek, Połczyn i Świerczyna. Przy realizacji projektu współpracują Starostwa, w których procedowana była budowa małej infrastruktury i projekt budowlany w Glinnej, Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych w Szczecinie i Szczecinku, Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, samorządy lokalne gmin parkowych i właściwe wydziały Urzędu Marszałkowskiego.

Najważniejsze działania projektu: budowa małej infrastruktury turystycznej na terenie parków krajobrazowych, działania promocyjno-edukacyjne (opracowanie i druk map), program edukacji ekologicznej oraz działania inwestycyjne w ogrodzie dendrologicznym w Glinnej.

W każdym z parków w ramach niniejszego projektu przeprowadzane są warsztaty edukacyjne, razem 5 spotkań. Mają one na celu w pierwszej części zapoznanie uczestników z efektami projektu, w drugiej z walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi i historycznymi danego terenu ale również uświadomienie możliwości jakie dają tego typu projekty dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. W ostatniej części uczestnicy podczas warsztatów wypracowanli nowe pomysły i działania, które będą w przyszłości podstawą dalszej współpracy pomiędzy Samorządem Województwa i reprezentującym go Zespołem Parków i materiałem dla kolejnych wniosków.

Podsumowaniem projektu będzie otwarta konferencja, która odbędzie się 15-16 października w obiekcie konferencyjno-hotelowym SILVER w Szczecinie. W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną cele i efekty projektu, jak również wyniki warsztatów. W drugim dniu konferencji zaplanowana jest prezentacja działań w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej.

Projekt realizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego pod nazwą „Budowa, poprawa i promocja infrastruktury turystycznej w 6 parkach krajobrazowych woj. zachodniopomorskiego w celu upowszechnienia wiedzy i wspierania zachowań proekologicznych – Etap I” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

 

  • Poprawa ergonomii pracy oraz profilaktyka zdrowia pracowników Urzędu Gminy w Starym Czarnowie
  • BIP
  • Plan zagospodarowania przestrzennego Kołowa
  • Plan ogólny gminy Stare Czarnowo
  • Plan zagospodarowania przestrzennego Binowa
  • ePUAP2
  • obywatel.gov.pl
  • CEIDG
  • LGD WIR
  • ZGDO
  • mapa gminy
  • plany miejscowe
  • obszary chronione
  • Stacja meteorologiczna w Kartnie
  • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
  • Czyste Powietrze
  • Nieodpłatna pomoc prawna
  • Cmentarz w Starym Czarnowie
  • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
  • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia