Facebook
wtorek, 23 stycznia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja
 • ​​​​​​​Od ozdobnych krzewów po wino

  Powiat gryfiński coraz bardziej winem stoi. Po założeniu winiarskiego biznesu przez rodzinę Turnau w Baniewicach, z produkcją szlachetnego trunku planuje ruszyć Mirosław Grabowski z Binowa.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Seniorzy świętowali swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie.

  relacja

Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Czarnowie we współpracy z Urzędem Gminy Stare Czarnowo pozyskała dotację na zakup nowych komputerów do bibliotek w Starym Czarnowie i Kołbaczu.

 

 

W ramach otrzymanej dotacji wymienione zostały "zabytkowe" komputery w bibliotekach. Pięć zestawów komputerowych trafiło do Kołbacza a dwa do Starego Czarnowa.

Komputery zakupiono dzięki rządowemu programowi "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016" w ramach Instytutu Książki. Wartość całkowita projektu wyniosła ponad 35 tys. zł.

Dodatkowo w przyszłym roku podłączony zostanie internet w bibliotece w Kołbaczu, z którego będą mogli korzystać na co dzień wszyscy mieszkańcy Gminy.