Facebook
piątek, 25 maja 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyste obchody Dnia Strażaka

  Nieustannie cieszą się powszechnym szacunkiem, a chętnych, by ochotniczo pomagać innym wciąż nie brakuje. Strażacy - bo o nich mowa - świętowali także w gminie Stare Czarnowo.

  relacja
 • Młode Wilki z pucharem

  Drużyna Młodych Wilków zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło osiem gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ulice w Kołbaczu czeka gruntowna przebudowa. Umowa z wykonawcą inwestycji na ulicach: Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów została już podpisana. Efekty transportowych zmian poznamy w czerwcu 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Do tej małej, pięknie udekorowanej wsi, w ostatni weekend wakacji 27 sierpnia br., przybyło wyjątkowo dużo gości. Gospodarze z radością i uśmiechem częstowali pysznymi ciastami, żurkiem, chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz staroczarnowskimi specjałami.

 

W Kartnie „Święto Plonów” odbyło się po raz pierwszy w historii. Mieszkańcy tej miejscowości stanęli na wysokości zadania - przed ich domami powstały piękne dekoracje. Czuć było niepowtarzalną atmosferę i radość mieszkańców z zaszczytu zorganizowania Święta Plonów w ich miejscowości.

Dożynki rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji rolników, za tegoroczne plony i zbiory, w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kartnie. Po zakończonej liturgii poświęcono dożynkowe wieńce, po czym uformowano korowód dożynkowy. Na czele korowodu piękną dorożką pojechali Starosta i Starościna Święta Plonów – Pani Eliza Szymocha i Pan Andrzej Dudziński. Tuż za nimi pięknie przygrywał zespół ludowy Wrzos Krzemlin. Następnie podążali mieszkańcy ośmiu sołectw ze swoimi wieńcami, włodarze gminy, mieszkańcy Naszej Gminy oraz zaproszeni goście.

Tradycyjnie podczas dożynek nagrodzony został trud osób przygotowujących pomysłowo i starannie wyplecione wieńce dożynkowe. W tym najbardziej prestiżowym konkursie, największe uznanie zdobył wieniec sołectwa Glinna. Drugie miejsce przypadło Dębinie a trzecie sołectwu Dobropole Gryfińskie. Fundatorem nagrody głównej była firma Usługi Budowlane Nowy Dom Bogusław Bogdanowicz z Żelisławca. Pozostałe nagrody dla wszystkich uczestników sfinansowała Gmina Stare Czarnowo.

Komisja konkursowa wnikliwie oceniała także wyjątkowe mieszanki smaków „Staroczarnowskich Specjałów". Zwyciężyły „Kwaśne pierożki” Anny Mielnickiej z Dobropola Gryfińskiego. Podniebienia jury podbiły także „Nadziane rogale” autorstwa Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Bukowianki” z Glinnej, zajmując drugie miejsce. Najniższy stopień podium przypadł Paniom z Koła Emerytów i Rencistów z Kołbacza za „Babkę ziemniaczaną”. Fundatorem nagród w konkursie był Bank Spółdzielczy SGB Chojna.

Dużo atrakcji miały także dzieci. Na boisku sportowym, powiększonym o pobliskie, starannie wykoszone pola, ku radości najmłodszych stanęła duża dmuchana zjeżdżalnia. Był też basen z piłeczkami dla najmłodszych. Ogromne zainteresowanie wzbudziło czterostanowiskowe eurobungee. Dla adeptów futbolu przygotowano „mecz w spódnicach”. Było także przedstawienie interaktywne, malowanie twarzy czy klaun baloniarz. Dzieci mogły także skosztować waty cukrowej. Co najważniejsze, wszystkie atrakcje dla dzieci były bezpłatne.

W drugiej edycji Przeglądu Gminnych Talentów, publiczność gorąco oklaskiwała łącznie 15 młodych artystów. Zaprezentowali się: „Step Czad” z Binowa, Wiktoria Orzechowska, Kasia Bany oraz „Hipnosic Power”. Zaprezentowali swoje taneczne oraz recytatorskie zdolności. Fundatorem nagród była firma Usługi Autokarowe Pann-Bus ze Starego Czarnowa.

Tego lata oceniono także pomysłowość artystyczną prezentowanych przez sołectwa stoisk. W konkursie na najlepszą aranżację stoiska wystawienniczego zwyciężyło sołectwo Żelisławiec. Tuż za nimi uplasowała się Glinna, a trzeci stopień podium przypadł gospodarzom imprezy, sołectwu Kartno. Fundatorem nagrody głównej było Przedsiębiorstwo Usług Wodnych i Sanitarnych z Nowogardu. Pozostałe nagrody sfinansowała Gmina Stare Czarnowo.

Tego dnia były przygotowane aż trzy koncerty. Na początek pojawił się Daniel Szpiegowski „Danielo” wraz z tancerkami. Ten zespół czynnie uczestniczy w różnego rodzaju galach disco. Dużo większe emocje wzbudził zespół Blue – Box, który fantastycznie rozgrzał publiczność. O godzinie 21 scena należała do Bogdana Borowskiego, założyciela i wokalisty grupy Milano, twórcy i współtwórcy takich przebojów jak: „Złotowłosa”, „Kasiu Katarzyno”, czy „Bara-Bara”. Po jego występie publiczność do rana bawiła się przy piosenkach grupy Blue-Box. Po godzinie 23 niebo nad Kartnem rozświetlił pokaz sztucznych ogni, tworząc niezapomniane widowisko.

 

 

 

 

Do zobaczenia za rok!

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia