Facebook
sobota, 17 kwietnia 2021 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Spis powszechny 2021 - co nas czeka?

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. zostanie przeprowadzony od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Udział w spisie jest obowiązkowy.

  relacja
 • Remont dachu na budynku komunalnym w Starym Czarnowie

  Nowy dach będzie miał wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Szczecińskiej 45 w Starym Czarnowie. Zakończenie prac przy wymianie poszycia zaplanowano na czerwiec 2021 roku. Gmina Stare Czarnowo zabezpieczyła na ten cel prawie 80 tys. zł.

  relacja
 • Trwają szczepienia przeciw Covid-19

  Wójt Marzena Grzywińska zaprasza mieszkańców gminy, którzy ukończyli 48. rok życia, na bezpłatne szczepienia przeciw Covid-19. Mobilny punkt szczepień znajduje się w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Ponad milionowy grant dla gminy na inwestycje

  Będzie jeszcze więcej gminnych inwestycji. Władzom Starego Czarnowa udało się pozyskać ponad milion złotych na rozwój gminnej infrastruktury z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

  relacja
 • Droga do plaży w Binowie w przebudowie

  Wspólna inwestycja Gminy Stare Czarnowo i Powiatu Gryfińskiego stała się faktem. Modernizowana jest droga dojazdowa do plaży nad jeziorem w Binowie. Wartość inwestycji wyniesie prawie 310 tys. zł.

  relacja

Sołectwa podzieliły przyznane im przez władze gminy Stare Czarnowo fundusze sołeckie. W planach znalazło się wiele ciekawych propozycji. Prezentujemy jakie przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w sołectwach Binowo, Dębina i Dobropole Gryfińskie.

 

Decyzję na jakie inicjatywy przekazać środki podjęli mieszkańcy sołectw podczas zebrań, które odbyły się we wrześniu 2020 roku. Wydatki zatwierdzili zaś radni gminni podczas sesji 26 stycznia 2021 roku.

Fundusz sołecki to specjalne środki finansowe wyodrębnione z budżetu gminy. Są gwarancją realizacji przedsięwzięć służących poprawie życia mieszkańców. Łącznie wydatki w ramach funduszu sołeckiego zatwierdzone na 2021 rok wyniosą prawie 290 tys. zł.

- Zadania w ramach funduszu sołeckiego zaplanowane na rok 2021 są atrakcyjne dla mieszkańców. To ich wybór zadań ma szczególne znaczenie. W tym roku postawiliśmy przede wszystkim na bezpieczeństwo, dlatego też jedno z zadań to projekt i montaż progów zwalniających na drodze przy placu zabaw - podsumował zadania do wykonania na 2021 rok sołtys sołectwa Dębina Jan Nawrocki.

Jakie przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w poszczególnych sołectwach?

Sołectwo Binowo

Planuje wymianę piasku na plaży nad jeziorem Binowskim oraz przeznaczyło środki jako wkład do grantu sołeckiego obejmującego budowę paleniska na plaży. Łącznie na ten cel sołectwo chce przeznaczyć 10 tys. zł. Ponadto przewidziano przesunięcie ogrodzenia boiska do siatkówki i zwiększenie powierzchni pola gry. Na ten cel sołectwo zarezerwowało 5 tys. zł. Co więcej, 2 tys. zł wydane zostanie na postawienie pod lipami koło świetlicy stołu parkowego. Za 3 tys. zł. zakupiony mają zostać także regały do magazynu w świetlicy. 4 tys. zł wesprze inicjatywy o charakterze lokalnej integracji, jak turniej siatkówki, spotkanie integracyjne czy mikołajki.

Sołectwo Dębina

Zaplanowało w roku 2021 zainwestować w progi zwalniające na drodze Dębina - Komorówko na odcinku przy placu zabaw. Koszt inwestycji zamknie się kwotą do 6,5 tys. zł. Ponadto zakupiony zostanie na teren koło świetlicy stół parkowy z siedziskami oraz doposażona zostanie siłownia zewnętrzna, na co zarezerwowano ponad 8 tys. zł. Na lokalną integrację przewidziano zaś 10 tys. zł. Będą to np.: dożynki, dzień kobiet, mikołajki i andrzejki.

Sołectwo Dobropole Gryfińskie

W tym roku zarezerwowano 9 tys. zł na organizację zajęć na świetlicy dla mieszkańców m.in.: na naukę języka angielskiego i zajęcia sportowe. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Ponadto świetlica wiejska wzbogaci się o nowy zlew z młynkiem oraz zakupione zostaną dodatkowo stoły i krzesła. Na te zadania zabezpieczono 8 tys. zł. Na lokalną integrację przewidziano z kolei 6 tys. zł, w tym na dzień kobiet, dzień dziecka i mikołajki.

Fundusz sołecki na 2021 rok w podziale na sołectwa:

Lp.

Sołectwo

Wartość funduszu sołeckiego (w tys. zł)

1

Binowo

24,2

2

Dębina

24,9

3

Dobropole Gryfińskie

23,1

4

Glinna

27,5

5

Kartno

17,9

6

Kołbacz

50,0

7

Kołowo

14,4

8

Komorówko

11,7

9

Nieznań

13,9

10

Stare Czarnowo

39,6

11

Żelewo

19,5

12

Żelisławiec

22,7

Obliczając wysokość funduszu sołeckiego przypadającego na sołectwo, uwzględnia się liczbę mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i na pobyt czasowy w danej miejscowości.

 

 • Koronawirus
 • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • RFIL
 • Fundusz Dróg Samorządowych
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia