Facebook
środa, 23 września 2020 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Aktywni seniorzy wyjechali na Pojezierze Wałeckie

  Od lipca trwa kolejna edycja zajęć dla osób 60+. Na początek 100 seniorów zwiedzało wschodnią część województwa zachodniopomorskiego, w trakcie którego m.in. udali się na spektakl teatralny.

  relacja
 • Ułatwienia dla kierowców i pieszych

  Przebudowana została ulica Polna w Starym Czarnowie. Prace prowadzono od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego. Teraz kierowcom i pieszym jest łatwiej.

  relacja
 • ​​​​​​​Glinna z nową drogą i chodnikami

  Dobiegł końca kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 120. W Glinnej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodnik po obu stronach ulicy. Koszt inwestycji wyniósł ponad 700 tys. zł.

  relacja
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja

Od 18 maja 2020 r. ponownie otwarte w budynku Urzędu Gminy Stare Czarnowo są poczta i kasa. Bez wcześniejszego umawiania się można załatwić też sprawy z zakresu spraw obywatelskich, w tym m.in. związane z ewidencją ludności, wydawaniem dowodów osobistych czy ewidencją działalności gospodarczej.

 

Zmiany pracy Urzędu Gminy

W Urzędzie Gminy Stare Czarnowo do odwołania wprowadzono ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów. Mieszkańcy mogą załatwiać każdą sprawę urzędową za pomocą internetu, poczty elektronicznej lub telefonicznie. DANE KONTAKTOWE - KLIKNIJ

W przypadku bezwzględnej konieczności wizyty w urzędzie, jest możliwość bezpośredniej obsługi mieszkańców po uprzednim kontakcie telefonicznym i umówieniu się na dogodny termin.

Po staremu można załatwić już w Urzędzie Gminy sprawy z zakresu spraw obywatelskich, w tym m.in. związane z ewidencją ludności, wydawaniem dowodów osobistych czy ewidencją działalności gospodarczej.

Czynna jest też ponownie kasa Urzędu Gminy. Jednak zobowiązania wobec gminy można uregulować również w banku lub przelewami na konto Urzędu Gminy - NUMERY RACHUNKÓW BANKOWYCH.

Warto przypomnieć, że do dyspozycji mieszkańców jest strona Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (www.ceidg.gov.pl). To właśnie tu można dokonać wpisu, zmiany, zawieszenia, wznowienia i wykreślenia działalności gospodarczej. Co więcej interesanci mogą załatwić sprawy za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej. Adres skrzynki elektronicznej ePUAP: /8x8h57licv/SkrytkaESP

Urząd Pocztowy ponownie otwarty

Od 18 maja 2020 r. Urząd Pocztowy w Starym Czarnowie został ponownie otwarty. Sprawy na poczcie będzie można załatwić od poniedziałku do piątku od 8.15 do 14.45.

Świetlice nieczynne

Do odwołania nieczynne są wszystkie świetlice wiejskie. Dodatkowo wstrzymane zostały wszelkie wynajmy świetlic wiejskich.

Biblioteki znowu otwarte

Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Czarnowie oraz jej filia w Kołbaczu ponownie przyjmują czytelników. W bibliotekach czynne są wyłącznie wypożyczalnie. Zamknięte są stanowiska komputerowe.

Nie można korzystać z placów zabaw i boisk sportowych

Na wszystkich gminnych placach zabaw pojawiły się tabliczki informujące, iż obowiązuje zakaz wstępu i korzystania z urządzeń do zabawy. Zakaz obowiązywał będzie do odwołania. Nie ma wstępu również na boiska sportowe m.in. w Kołbaczu i w Starym Czarnowie.

Zajęcia w szkole w Kołbaczu zawieszone

Przypominamy, że zgodnie z decyzją Premiera RP do 24 maja br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostało czasowo ograniczone. Zamknięto szkołę w Kołbaczu. Przerwa w nauczaniu to jednak nie ferie i odpoczynek od nauki. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, muszą w tym czasie realizować program nauczania, dlatego prowadzone będzie zdalne nauczanie poprzez portal Librus Synergia.

Przedszkole wznowiło zajęcia

Przedszkole Jarzębinka w Kołbaczu uruchomiło zajęcia opiekuńcze dla dzieci z grup 3-5 latków, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Strażacy-ochotnicy dezynfekują przystanki

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, strażacy z dwóch jednostek - OSP Kołbacz i OSP Stare Czarnowo - będących w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, dezynfekują przystanki autobusowe, znajdujące się na terenie gminy Stare Czarnowo.

GOPS pomaga potrzebującym

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie w czasie epidemii stanowi bardzo ważne ogniwo w pomocy mieszkańcom gminy. Osobom nie posiadającym rachunku bankowego oraz mającym utrudniony dostęp do placówki bankowej, doręcza świadczenia finansowe do domu. Umożliwia skorzystanie z usługi poradnictwa psychologicznego oraz telefonicznej nieodpłatnej pomocy prawnej. Na bieżąco telefonicznie monitoruje osoby objęte wsparciem i asystenturą w zakresie realizacji ich potrzeb oraz właściwych zachowań podczas epidemii. Jest w gotowości do realizacji zadań w przypadku osób objętych kwarantanną

GOPS w Starym Czarnowie do odwołania wprowadził ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów. Mieszkańcy mogą załatwiać każdą sprawę za pomocą internetu, poczty elektronicznej lub telefonicznie. W przypadku bezwzględnej konieczności wizyty, będzie możliwość bezpośredniej obsługi mieszkańców po uprzednim kontakcie telefonicznym i umówieniu się na dogodny termin. Kontakt całodobowy do GOPS w Starym Czarnowie: tel. 509 985 364.

Higiena ponad wszystko

W aktualnej sytuacji niezwykle istotne jest restrykcyjne przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Jak wskazują lekarze i epidemiolodzy, od ludzkiej odpowiedzialności zależy skuteczność walki z niezwykle istotnym i niebezpiecznym zagrożeniem, jakim jest COVID-19. Bezwzględne jest zatem stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych. Należy unikać skupisk ludzkich i ograniczyć do niezbędnego minimum robienie zakupów. Więcej informacji na temat zagrożenia znaleźć można na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego www.gis.gov.pl oraz Ministerstwa Zdrowia www.gov.pl/web/koronawirus

Ważne telefony

W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem należy bezzwłocznie powiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gryfinie - tel. 91 416 38 58 lub 694 493 763. W przypadku nasilonych objawów należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Arkońskiej 4 w Szczecinie, tel. 91 813 94 56 lub 91 813 94 59.

Osoby poddane kwarantannie domowej, muszą pozostać w miejscu jej odbywania. Za naruszenie tego zakazu grozi mandat karny w wysokości 30 tys. zł.

 

 • Zajęcia dla seniorów
 • Spis rolny 2020
 • Konsultacje społeczne Dobropole Gryfińskie
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Fundusz Dróg Samorządowych
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia