Facebook
piątek, 29 maja 2020 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Wielki dzień dla sołtysów

  Są aktywni, pomocni, pomysłowi i potrafią integrować mieszkańców. To sołtysi, dla których 11 marca to ważna, a właściwie wyjątkowa data. Swoje święto w gminie Stare Czarnowo obchodziło 12 sołtysów.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Sześć par z 60-letnim i ponad 50-letnim stażem odebrały w piątek, 6 marca 2020 roku, prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • ​​​​​​​Glinna z nową drogą i chodnikami

  Dobiegł końca kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 120. W Glinnej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodnik po obu stronach ulicy. Koszt inwestycji wyniósł ponad 700 tys. zł.

  relacja
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja

Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Sześć par z 60-letnim i ponad 50-letnim stażem odebrały w piątek, 6 marca 2020 roku, z rąk wójt Marzeny Grzywińskiej i przewodniczącej Rady Gminy Aliny Przybysz prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie zabrakło również gratulacji, pamiątkowych tabliczek i kwiatów.

 

Doniosły jubileusz 60-lecia zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Marianna i Eugeniusz Kłosińscy z Kołbacza, którzy sakramentalne „tak” powiedzieli sobie w sierpniu 1959 roku. Kolejnymi parami, tym razem z 51-letnim stażem małżeńskim są małżeństwa: Leokadia i Tadeusz Czajkowscy z Dębiny, Irena i Karol Jaskuła z Kołbacza, Helena i Tadeusz Lorczak z Kołbacza, Jadwiga i Czesław Malinowscy z Kołbacza oraz Henryka i Ryszard Tarka z Kołbacza. Na ślubnym kobiercu stanęli w 1969 roku.

- Ze wzruszeniem i łzą w oku wręczyłam prezydenckie medale dla naszych małżeństw. Te pary są najlepszym przykładem jak w szacunku, zgodzie i życzliwości iść przez życie, jak wspólnie pokonywać przeszkody oraz trudności. Niech nie zabraknie Państwu sił, wytrwałości i zdrowia - tego podczas uroczystości życzyła jubilatom wójt Marzena Grzywińska.

Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalami za Długoletnie Pożycie. Odznaka to stylizowana, sześciopromienna, srebrzona, oksydowana gwiazda o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie umieszczone są dwie róże, zaś rewers tworzy monogram RP z napisem w otoku "Za długoletnie pożycie małżeńskie".

Podczas tej wyjątkowej uroczystości nie zabrakło również życzeń, kwiatów, tortu oraz okolicznościowych tablic jubileuszowych. Niewątpliwą atrakcją był występ artystyczny chóru Zespołu Szkół w Kołbaczu, który pod okiem Jolanty Ślęzak przygotował wyjątkowy repertuar.

 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia