Facebook
piątek, 29 maja 2020 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Wielki dzień dla sołtysów

  Są aktywni, pomocni, pomysłowi i potrafią integrować mieszkańców. To sołtysi, dla których 11 marca to ważna, a właściwie wyjątkowa data. Swoje święto w gminie Stare Czarnowo obchodziło 12 sołtysów.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Sześć par z 60-letnim i ponad 50-letnim stażem odebrały w piątek, 6 marca 2020 roku, prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • ​​​​​​​Glinna z nową drogą i chodnikami

  Dobiegł końca kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 120. W Glinnej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodnik po obu stronach ulicy. Koszt inwestycji wyniósł ponad 700 tys. zł.

  relacja
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja

Są aktywni, kreatywni, pełni energii i niezwykle pomocni. Bez nich nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Ten szczególny dla nich dzień jest w gminie od lat obchodzony bardzo uroczyście. Chodzi o seniorów, którzy swoje święto mieli w piątek, 15 listopada 2019 roku. Spotkanie z nimi miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

 

Ten szczególny dzień jest świętem nie tylko dla najstarszych mieszkańców, ale i całej lokalnej społeczności gminy, bo seniorom należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość oraz mądrość życiową, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

- Gminny Dzień Seniora na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń gminy, a seniorzy z niecierpliwością na niego czekają. Kiedy organizujemy ten dzień chcemy podziękować seniorom za ich udział w życiu codziennym. Obecny senior 60+ cieszy się zdrowiem i jest aktywny, dlatego chcemy dbać o seniorów przez cały rok  - podkreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Święto Seniorów cieszy się od lat rosnącym zainteresowaniem. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnikom obchodów zapewniono transport, poczęstunek i wiele wrażeń.

- Jesteśmy z mężem ostatnią parą, która wychodzi z Dnia Seniora. Bardzo nam się podobało i już z niecierpliwością czekamy na następny rok - zaznaczyła Iwona Kujawska z Kołbacza. - Takich zorganizowanych dla nas imprez i spotkań powinno być jeszcze więcej. My seniorzy lubimy i potrafimy się  integrować - dodał sołtys Dębiny Jan Nawrocki.

Zabawa, która rozpoczęła o godzinie 17 trwała niemalże do północy. Na gości czekał pyszny poczęstunek - tradycyjne wędliny i potrawy przygotowane przez Bartosza Bińkowskiego ze Starego Czarnowa oraz okazały tort. Całość imprezy poprowadził wodzirej. Niewątpliwą atrakcją wieczoru były występy artystyczne chóru Zespołu Szkół w Kołbaczu, który pod okiem Jolanty Ślęzak przygotował wyjątkowy repertuar. Ponadto seniorzy obejrzeli pokaz taneczny „Hiszpański Sen” oraz „Randka w ciemno”, wykonany przez Duet Variete ze Szczecina. Nie zabrakło również nauki tańca salsy czy bachaty, a chętni którzy zdecydowali się na udział w pokazowej lekcji, niemieli najmniejszego problemu z zapamiętaniem poznanych kroków i układów.

 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia