Facebook
środa, 13 listopada 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja

Wójt Gminy Stare Czarnowo oraz Fundacja GlobalECO zapraszają na spotkania informacyjne dotyczące uzyskania dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne, źródła ciepła i termomodernizację budynku. Spotkania odbędą się 6 i 7 listopada br. w świetlicach w Starym Czarnowie, Żelewie i Kartnie.

 

Gmina Stare Czarnowo wraz z Fundacją GlobalECO organizuje spotkania dla mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na instalację fotowoltaniczne, źródła ciepła 
i termomodernizację budynku.

Fundacja GlobalECO powstała w 2017 r. Od września 2018 r. z pomocy fundacji skorzystało ponad 1000 osób z terenu województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

Podczas planowanych spotkań mieszkańcy otrzymają szczegóły informacji i porad dotyczących programów dotacyjnych przeznaczonych na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii: fotowoltaika, solary, pompy ciepła i turbiny wiatrowe. Dodatkowo skorzystać będzie można z wyliczenia wysokości dofinansowania, jak również uzyskać pomoc przy samodzielnym złożeniu wniosku.

Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne:

6 listopada 2019 r.:

 • godz. 17:00, świetlica w Starym Czarnowie,
 • godz. 19:00, świetlica w Żelewie.

7 listopada 2019 r.:

 • godz. 18:00, świetlica w Kartnie.

 

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia