Facebook
wtorek, 22 października 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja

Ponad 300 dzieci z Zespołu Szkół w Kołbaczu zakończyło letnie wakacje. 2 września 2019 roku rozpoczął się dla nich rok szkolny 2019/2020. Od pierwszych dni nauki uczniowie będą mieli do dyspozycji nowe zagospodarowane poddasze, a na nim nowe sale lekcyjne oraz pracownię  komputerową.

 

 

W Zespole Szkół w Kołbaczu w roku szkolnym 2019/2020 funkcjonują trzy oddziały przedszkolne: grupa 3-, 4- i 5-latków. To w sumie 72 przedszkolaków, którzy są pod fachową opieką od godz. 6.30 do godz. 16.00. W szkole podstawowej funkcjonuje zaś 17 oddziałów, od klasy 0 do VIII, a liczba uczniów wynosi 272. Placówka zatrudnia 44 nauczycieli, którzy oprócz nauczania przedmiotów mają uprawnienia do pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Nauczyciele w ramach dodatkowych obowiązków będą prowadzić konsultacje z różnych przedmiotów. Kolejny rok będzie działał także chór szkolny Con Amore. Prowadzone będą zajęcia nauki gry na instrumentach. Ponadto zaplanowane są zajęcia plastyczne i z robotyki dla klas I-III oraz zajęcie plastyczne i teatralne dla klas IV-VIII.

Dzięki otwarciu poddasza na II piętrze zmieniła się organizacja pracy szkoły. Przybyło pięć nowych sal dydaktycznych oraz sala konferencyjna. W nowych pomieszczeniach będą prowadzone zajęcia dla klas II i III. Z kolei z nowej pracowni komputerowej będą korzystać wszyscy uczniowie. Czas wakacji pozwolił również na generalny remont sal dydaktycznych nr 3 i 114. Do sali nr 3 na parterze przeniesiono bibliotekę szkolną, natomiast w pomieszczeniu po bibliotece utworzono gabinet pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Ważne miejsce w ZS w Kołbaczu pełni świetlica szkolna, która czynna jest w godzinach od 6:30 do 15:30. Obecnie uczniowie mają do dyspozycji dwie klasy na parterze, które przekształcono na świetlice szkolną, dzięki czemu „uwolniono” na pierwszym piętrze korytarz. Obecnie świetlica podzielona jest dla uczniów pod względem wieku.

Nad poczuciem bezpieczeństwa czuwają opiekunowie, obsługa szkoły oraz monitoring zainstalowany w przedszkolu, szkole i na hali sportowej.

Warto wspomnieć, że uczniowie wszystkich klas otrzymują bezpłatne podręczniki. Większość podręczników już jest dostarczona do szkoły. W szkole funkcjonuje również e-dziennik, do którego bezpłatnie mają dostęp rodzice.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia