Facebook
środa, 22 sierpnia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Droga w Żelisławcu zostanie przebudowana

  Ponad 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 120 zostanie przebudowany. Chodzi o odcinek trasy od strefy przemysłowej w Gardnie do Żelisławca.

  relacja
 • Strażacy OSP walczyli o triumf

  W Kołbaczu odbyły się zawody sportowo – pożarnicze, których uczestnikami byli strażacy – ochotnicy z powiatu gryfińskiego oraz Vorpommern-Greifswald z Niemiec. Zawody dofinansowano w ramach programu INTERREG.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Brzegi stawów w Kołowie umocnione

Wzmocnienie brzegów stawów w Kołowie zakończone. Inwestycja była możliwa dzięki współpracy sołectwa Kołowo i gminy Stare Czarnowo w pozyskaniu środków zewnętrznych z programu „Granty Sołeckie” w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

10-08-2018 czytaj więcej

W Kołowie lato pełne muzyki

W tym roku obchodzimy 100-rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. VI letnie spotkanie z muzyką w Kołowie to świetna oferta dla tych, którzy cenią patriotyczną kulturę. W najbliższą sobotę, 11 sierpnia br. o godz. 18:00 w kościele w Kołowie odbędzie się koncert.

09-08-2018 czytaj więcej

Smakowity konkurs dla mieszkańców

Urząd Gminy Stare Czarnowo po raz czwarty organizuje smakowity konkurs kulinarny „Staroczarnowskie specjały". Będzie tradycyjnie i smacznie. Finał konkursu zaplanowano 1 września 2018 roku podczas Święta Plonów w Kołbaczu.

01-08-2018 czytaj więcej

Trening systemu alarmowego

Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego, w dniu 1 sierpnia 2018 r. o godzinie 17:00 przeprowadzony zostanie trening uruchamiania syren alarmowych i ich pracy na terenie gminy Stare Czarnowo. Celem treningu będzie wyrażenie pamięci i uhonorowanie poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku.

31-07-2018 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia