Facebook
niedziela, 22 kwietnia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Wielki dzień dla sołtysów

  11 marca to ważna data dla polskich sołtysów, bez których żadna lokalna demokracja nie miałaby prawa istnieć. Święto to obchodzono także w gminie Stare Czarnowo, gdzie jest 12 sołtysów.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ulice w Kołbaczu czeka gruntowna przebudowa. Umowa z wykonawcą inwestycji na ulicach: Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów została już podpisana. Efekty transportowych zmian poznamy w czerwcu 2018 roku.

  relacja
 • Świetlica w Kartnie otwarta

  Dla wielu była marzeniem. Teraz służyć będzie mieszkańcom. Nowa wiejska świetlica - bo o niej mowa - powstała w Kartnie. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w sobotę, 27 stycznia 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja

Nowe standardy w urzędzie gminy

Od 3 kwietnia br. przy stanowisku kasowym w Urzędzie Gminy Stare Czarnowo pojawił się terminal płatniczy. Oznacza to, że opłaty uiszczać można za pomocą karty płatniczej. Skorzystać z niego - nie ponosząc prowizji - może każdy mieszkaniec.

12-04-2018 czytaj więcej

Trening systemu alarmowego

W dniu 10 kwietnia br. o godz. 8:41 odbędzie się wojewódzki trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe, które zostaną włączone w trybie „Ogłoszenie alarmu”.

10-04-2018 czytaj więcej

Puszczygór 2018

Ruszyły zapisy do cyklu biegów ultra szlakami Puszczy Bukowej "Puszczygór". Zmagania potrwają dwa dni i rozpoczną się 26 maja 2018 r. Gmina Stare Czarnowo jest partnerem zawodów.

06-04-2018 czytaj więcej

Zajęcia na wagę złota

Warsztaty z robotyki, lekcje językowe, a nawet festiwal nauki. Wielkie edukacyjne przedsięwzięcie dotarło do gminy Stare Czarnowo. Skierowane jest do uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Kołbaczu. Zajęcia rozpoczęły się w lutym 2018 roku i potrwają do końca sierpnia 2019 roku.

04-04-2018 czytaj więcej

Oferta realizacji zadania publicznego

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zamieszcza się uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego złożoną przez Fundację imienia Stanisława Pomian - Srzednickiego.

04-04-2018 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia