Facebook
sobota, 23 czerwca 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Słoneczna wyremontowana

  Zakończył się drugi etap przebudowy ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie. Tym razem był to blisko 600-metrowy odcinek drogi. Podjęte działania wynikały z kontynuacji działań zapowiedzianych jeszcze w 2017 roku.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Uroczyste obchody Dnia Strażaka

  Nieustannie cieszą się powszechnym szacunkiem, a chętnych, by ochotniczo pomagać innym wciąż nie brakuje. Strażacy - bo o nich mowa - świętowali także w gminie Stare Czarnowo.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Stadion w Kołbaczu przejdzie modernizację

Stadion sportowy w Kołbaczu jeszcze w tym roku czeka kolejny etap modernizacji. Będzie to możliwe dzięki umowie podpisanej w czwartek, 14 czerwca 2018 roku w Starym Czarnowie przez marszałka województwa Olgierda Geblewicza i wójt Marzenę Grzywińską. Towarzyszyła im radna województwa Ewa Dudar.

15-06-2018 czytaj więcej

Festyn rodzinny w Białym Bawole

Wyjątkowy festyn rodzinny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbędzie się 16 czerwca br. o godz. 13 w Białym Bawole. Na wydarzenie zapraszają Zakon Rycerzy Kolumba, Fundacja Wspierania Kultury i Urząd Gminy Stare Czarnowo.

14-06-2018 czytaj więcej

II edycja Puszczygóra za nami

W Puszczy Bukowej zorganizowano drugą edycję sportowej imprezy Puszczygór. W tegorocznej edycji organizatorzy przewidzieli aż 5 konkurencji. Gminę Stara Czarnowo reprezentował Waldemar Błażejczak.

14-06-2018 czytaj więcej

Ulica Słoneczna w całości wyremontowana

Zakończył się drugi etap przebudowy ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie. Tym razem był to blisko 600-metrowy odcinek drogi. Podjęte działania wynikały z kontynuacji działań zapowiedzianych jeszcze w 2017 roku przy okazji modernizacji część drogi w pobliżu kościoła i placu zabaw.

13-06-2018 czytaj więcej

Półkolonie pełne eksperymentów

Trwają zapisy na półkolonie eksperymentalne organizowane w ramach Akademii aktywności. Półkolonie odbywać się będą w Zespole Szkół w Kołbaczu w terminie 16-27 lipca 2018 r.

12-06-2018 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia