Facebook
sobota, 23 czerwca 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Słoneczna wyremontowana

  Zakończył się drugi etap przebudowy ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie. Tym razem był to blisko 600-metrowy odcinek drogi. Podjęte działania wynikały z kontynuacji działań zapowiedzianych jeszcze w 2017 roku.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Uroczyste obchody Dnia Strażaka

  Nieustannie cieszą się powszechnym szacunkiem, a chętnych, by ochotniczo pomagać innym wciąż nie brakuje. Strażacy - bo o nich mowa - świętowali także w gminie Stare Czarnowo.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Podsumowanie ekologicznego przedsięwzięcia

Poznaliśmy laureatów projektu ekologicznego „Jezioro Miedwie 2017”. Konkurs miał rozbudzać w młodzieży świadomość ekologiczną. Finał dziesiątej edycji przedsięwzięcia odbył się we wtorek, 6 czerwca 2017 roku w Kołbaczu.

07-06-2017 czytaj więcej

Moc atrakcji dla dzieci z okazji ich święta

Dwa wesołe dni z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowały edukacyjne placówki w gminie Stare Czarnowo. O atrakcje dla najmłodszych zadbały Zespół Szkół w Kołbaczu wraz z przedszkolem „Jarzębinka”. Dzieci świętowały zarówno 1, jak i 2 czerwca 2017 roku.

07-06-2017 czytaj więcej

Strażacy z Kołbacza na podium!

Boisko sportowe w Sobieradzu na jeden dzień zamieniło się w arenę zmagań Międzygminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli strażacy z Kołbacza. Rywalizacja odbyła się w dwóch konkurencjach w sobotę, 3 czerwca 2017 roku. 

07-06-2017 czytaj więcej

Zaskakujący finał wędkarskiej rywalizacji

Czteroletni Kuba Cmoch ze Szczecina zwyciężył w wędkarskich zawodach z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowała w sobotę, 4 czerwca 2017 roku, sekcja wędkarska Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Staroczarnowskiej. Tradycyjnie rywalizacja odbyła się w Dębinie.

06-06-2017 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia