Facebook
wtorek, 23 stycznia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja
 • ​​​​​​​Od ozdobnych krzewów po wino

  Powiat gryfiński coraz bardziej winem stoi. Po założeniu winiarskiego biznesu przez rodzinę Turnau w Baniewicach, z produkcją szlachetnego trunku planuje ruszyć Mirosław Grabowski z Binowa.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Seniorzy świętowali swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie.

  relacja

Pierwsza pomoc dzieciom niestraszna

Najmłodsi mieszkańcy gminy Stare Czarnowo przeszkoleni zostali z udzielania pierwszej pomocy. Praktyczne warsztaty przeprowadzili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starego Czarnowa. W zajęciach, które odbyły się 15 grudnia 2017 roku, udział wzięło ponad 100 dzieci.

15-12-2017 czytaj więcej

Kiermasz świąteczny w Kołbaczu

Koło Emerytów i Rencistów z Kołbacza zaprasza na kiermasz świąteczny. Stoiska z bożonarodzeniowymi ozdobami i potrawami czekać będą w świetlicy wiejskiej w Kołbaczu, 17 grudnia (niedziela) br. w godz. od 9.00 do 17.00.

11-12-2017 czytaj więcej

Wywóz odpadów komunalnych w 2018 rok

Za prowadzenie kompleksowego systemu gospodarowania odpadami na terenie gminy Stare Czarnowo odpowiedzialny jest Związek Gmin Dolnej Odry. Przedstawiamy harmonogramy wywozu odpadów komunalnych na 2018 rok.

06-12-2017 czytaj więcej