Facebook
poniedzialek, 20 listopada 2017 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Seniorzy świętowali swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniono moc atrakcji.

  relacja
 • Edukacyjna wyprawa nad Bałtyk

  Najmłodsi mieszkańcy gminy Stare Czarnowo wybrali się nad Morze Bałtyckie. Jak się okazało dla wielu z nich to atrakcja nie tylko w okresie letnim. W obozie edukacyjnym udział wzięło blisko 100 dzieci.

  relacja
 • Ulica Słoneczna już po remoncie

  Zakończyła się modernizacja blisko 700-metrowego odcinka ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie. Zakończenie prac to dla mieszkańców miejscowości przede wszystkim komfort jazdy i wygoda w dojeździe do posesji.

  relacja
 • Rolnicy podziękowali za plony

  Tłumy mieszkańców, barwny korowód z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, niezliczona ilość zabaw i konkursów, specjały lokalnego jadła oraz muzyka na żywo - tak wyglądało tegoroczne Święto Plonów.

  relacja
 • Świetlica jeszcze w tym roku

  Jeszcze w tym roku w gminie Stare Czarnowo przybędzie kolejna świetlica. Z nowej infrastruktury skorzystają mieszkańcy Kartna. Rozpoczęcie prac budowalnych umożliwia umowa, którą podpisała wójt Marzena Grzywińska.

  relacja

Pyszny konkurs kulinarny

Rozpoczął się konkurs kulinarny "Wypieki, wyroby, potrawy bożonarodzeniowe". Finał konkursu zaplanowano na 14 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Żarowie, gm. Stargard. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „WIR” - Wiejska Inicjatywa Rozwoju.

03-11-2017 czytaj więcej

Darmowe autobusy na Wszystkich Świętych

W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych, Urząd Gminy Stare Czarnowo zachęca do skorzystania z komunikacji gminnej. W środę, 1 listopada, mieszkańcom gminy Stare Czarnowo zapewniony zostanie bezpłatny transport autobusowy na cmentarz komunalny w Starym Czarnowie i z powrotem.

30-10-2017 czytaj więcej

GOPS przekaże żywność potrzebującym

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie organizuje przekazywanie artykułów spożywczych mieszkańcom gminy Stare Czarnowo. Wsparcie udzielane będzie bezpłatnie w postaci artykułów spożywczych, które przekazywane będą osobom najbardziej potrzebującym.

27-10-2017 czytaj więcej

Skwer w Kołbaczu po metamorfozie

Zaniedbany wcześniej skwer w Kołbaczu przy ulicy Bogusława i Warcisława zamienił się w oazę zieleni i miejsce do rekreacji. Zmiany, jakie tam nastąpiły to efekt zakończonego w połowie października br. pierwszego etapu modernizacji. Drugi planowany jest już w 2018 roku.

26-10-2017 czytaj więcej